Nejsi přihlášen/a.

21

12.07.2016, 23:05

Kovárna - Jak na opravy opotřebovaného vybavení

S aktualizací "Podsvětí" se nám začíná vybavení opotřebovávat v arénách, na výpravě i v bludišti a je třeba jej opravit. Jak na to?

Máme 3 možnosti:

1. Na záložce práce najdeme nově dvě brigády v kovárně

Brigáda u kováře je 12 hodinová (uf to je dřina), a oprava se týká jen jedné postavy. Můžeme si tedy vybrat vlastního gladiátora, nebo některého z otroků.
Brigáda u Mistra kováře je 6 hodinová a opravíte 1% na všech postavách.

POZOR: nelze nastavit libovolný čas, ale je nutné odpracovat celou směnu a za tuto CELOU směnu získáme opravu 1% daného vybavení a Mistr kovář vás bude stát prémiovou měnu - pracovní oděv

2. Nechce se nám pracovat? Nevadí, dojdeme si ke kováři a službu si zaplatíme rubíny. Je třeba navštívit v kovárně záložku Pracovní stůl
Vložíme předmět do slotu a zaplatíme kliknutím na tlačítko s rubíny.

3. Nebo si to jednoduše opravíte sami, zlaté české ručičky a šup na to.

Vložíme opět předmět do slotu na opravu a tentokrát podplatíme kováře zlatem kliknutím na tlačítko: Náklady na půjčení
Teprve když vložíme předmět do slotu zjistíme, jaké suroviny budeme na opravu potřebovat. Vůbec nezáleží na kvalitě surovin, dokonce není nutné je tam dávat všechny. Opravu můžeme zahájit i vložením jen jedné vyžádané suroviny. Pokud suroviny nemáme, necháme roztavit předmět kde je šance, že je získáme, ale to nějakou dobu trvá a nemáme jistotu, že to padne. Máme i jiné možnosti, můžeme si je koupit na trhu, či požádáme v gildě.

A pokud nejsme úspěšní, stornujeme akci, vyzvedneme předmět ze zásilek a vložíme jej opět do slotu, potřebné suroviny se změní.

Proč si předměty vylepšovat opravami a proč si vůbec hlídat opotřebení?

Všechno vybavení nyní obsahuje dvě složky, viz obr.
a) Životnost
b) Zdokonalení

Při boji se vybavení opotřebovává, samozřejmě jen to, co máte na sobě. Pokud jste si jej zakoupili nebo získali z aukce, má Životnost 100%.
Nad 80% včetně má staty odpovídající jeho barvě. V případě že klesne pod 80% klesnou i staty a to na nižší barvu kvality.

Barva předmětu se nemění, mění se jen údaj Životnost a bonusy!

Druhá složka - Zdokonalení je při získání 0%, pokud si je opravou zlepšíte nad 1% předmět získá staty vyšší barvy - kvality předmětu.

A co se stane pokud Životnost klesně na 0%?

Tohle skutečně nevím, ještě jsem to nevyzkoušela. Vím, že by neměl zmizet, tedy o něj zcela určitě nepřijdete.

Pak už můžu jen spekulovat. To je výzva pro ty, kteří to mají vyzkoušené. Kontaktujte mě a napište mi do PM, doplním.

Edit 13.7.2016 - děkuji za doplnění

hoj na žoldácích mám několik prstenů v modré kvalitě, kterým klesla životnost na 0% a nic zvláštního se nestalo, zůstaly modré, ale staty a poškození mají o kvalitu níž. A přišel jsem na takovou zajímavost, pokud klesne u předmětu životnost na 0%, tak na jeho opravu je potřeba úplně stejný počet surovin jako na jeho ukování, takže je lepší opravovat průběžně - shánět přes 50 surek na opravu jediného předmětu by se nikomu asi moc nechtělo.
Kontaktovat mě lze na Muaddib@gladiatus.cz
nebo Tiketem: http://support.gladiatus.cz/

22

13.07.2016, 00:20

Podsvětí

Podsvětí je nová lokace určená pro gladiátory vysokých úrovní, je přístupná pro levely 100+

1.Jak se do podsvětí dostanu?
Najdeme si záložku mapy: Poustevník

před vstupem si od nás Poustevník vyžádá poplatek 8.000 zlatek. Cesta trvá 30 minut, ale i zde lze dobu cestování zkrátit zaplacením prémiové měny - 5 pracovních oděvů nebo 5 rubínů.

2. Podsvětí má 3 úrovně. Jaký je v nich rozdíl?

Jsou to úrovně obtížnosti. Abyste se dostali na vyšší úroveň musíte překonat tu předchozí.

3. Kolik času mám na projití?

Na dokončení máte dva dny. Vstupem začíná odpočet, můžete sice cestování stornovat, ale odpočet pokračuje dál. Pokud Lucifera neporazíte do 2 dnů, vyhodí vás to z lokace.
Kdykoliv můžete Podsvětí opustit vložením Zlaté ratolesti do brány. Cestování trvá opět 30 minut.

4. Co mě tam čeká?

Podsvětí je zvláštní oblast, která je obtížná tím, že není spousta věcí přístupná. Nelze tam konzumovat jídlo, není možné cestovat, chodit na výpravy, do bludiště, nelze obnovovat úkoly. Můžete útočit v Arénách a POZOR můžete být také napadeni. To vše může způsobit ztrátu života a vaši smrt. pokud v Podsvětí zemřete, kupodivu vás to odtamtud vyhodí :)

Na poražení 16 nepřátel máte 18 bodů. Tyto body se neobnovují, ale po jejich vyčerpání lze další zakoupit za prémiovou měnu. Útoky jsou na výběr za 1, 2 nebo 3 body. Při použití 1 bodu je bonus zlata 0% a doba na další útok 10 minut, 2 body - bonus zlata 75% a čas do dalšího útoku 20 minut a 3 body umožní získat 150% zlata a obnovení vstupu je 30 minut.

Podsvětí má 4 oblasti, všechny oblasti se musí projít. V každé oblasti jsou 3 protivníci a 1 boss.

5. Jaká mě čeká odměna?

Odměna vás čeká jen po úspěšném projití všech částí. Odměnou je Dispáterův kostým, jehož bonusy najdete v přehledu kostýmů a jenž odpovídá úrovni obtížnosti Podsvětí. Kostým nemusíte použít ihned, ale nelze si je hromadit. Dispáterův kostým lze nosit 48 hodin.

Vyberete-li si nejtěžší obtížnost získáte navíc 1 bod, který lze uplatnit na cvičišti. Pokud ale Podsvětí nedokončíte,přijdete náhodně o jeden bod tréningu.

6. Kdy můžeme opět do Podsvětí vstoupit?

Za 5 dnů.

Rady:

Největším nepřítelem při boji v Podsvětí je ztráta života. Pokud klesne na "nulu", jste vyhozeni a Podsvětí nedokončíte. Vstupujte do lokace se 100% života, hlídejte si arénu a útoky na sebe. Využijte kostýmy, které zvyšují regeneraci života, připravte si 100% nápoje (ty fungují).

Lze se také modlit v Templu k bohyni Ceres a využít gildovního doktora ve Vila Medici.

V případě nouze lze doplnit život i za rubíny.

23

13.07.2016, 01:09

Jak smažu duševní pouto? Zrcadlo - Aktualizace PODSVĚTÍ

Co je duševní pouto?

Duševní pouto se objeví na vybavení, které si na sebe nebo svou družinu oblékneme. Také na předmětech určených jen na konkrétní účet - například jídlo, sněhové koule, králíčci, kraslice atd. Znamená to, že je nemůže již další hráč obléknout nebo využít.

U každého předmětu je uvedeno k jakému jménu hernímu účtu se duševní pouto váže.

Dříve nešlo takové vybavení prodat na trhu, nyní po aktualizaci to již lze. Ale POZOR stále je nelze nosit či použít.

Jak se zbavím duševního pouta?

Navštivte Alchymistu a kupte si ZRCADLO DUŠE.

Je použití zrcadla nějak omezené?

Ano je, za prvé jsou omezené maximálním levelem předmětu a POZOR, jsou omezené jen na klenoty, brnění a zbraně!

To znamená, že pokud si zakoupíte jídlo, králíčky, sněhové koule nebo jiné předměty, na které ZRCADLO nefunguje, uděláte velkou chybu. Zbudou jen dvě možnosti, buď je smazat z inventáře nebo prodat obchodníkovi!
Duševní pouto svázané k jinému účtu vám zabrání je využít!

Podobná vlákna