Nejsi přihlášen/a.

1

07.02.2018, 11:44

Neúspěch kování při šanci na úspěch 106%

Koval jsem zbraň. Využil jsem probíhajícího eventu, kdy je navýšena úspěšnost kovaní 1.25. Šance na úspěch byla 53%. Použil jsem zlatý čtyřlístek (2nasobný úspěch kování) a úkázalo se mi pouhých 96%. Neřešil jsem to, protože tam mohl být provedený výpočet bez eventového navýšení 1.25. Nicméně kování se nepovedlo i když šance na úspěch byla správných 106%.
„sabath0n“ přiložil následující obrázky:
  • kovani_tlaku_krok1.jpg
  • kovani_tlaku_krok2.jpg
  • kovani_tlaku_krok3.jpg

2

07.02.2018, 16:17

Co jsem vypozoroval, pokud je event, tak se úspěch nepočítá jako násobek, ale jako součet...

Tvůj předpoklad:

43% (základ) * 1,25 (event) * 2 (čtyřlístek) = 106%

Skutečný výpočet:

43% * 2,25 (čtyřlístek + event) = 96%

3

08.02.2018, 09:09

Co jsem vypozoroval, pokud je event, tak se úspěch nepočítá jako násobek, ale jako součet...

Tvůj předpoklad:

43% (základ) * 1,25 (event) * 2 (čtyřlístek) = 106%

Skutečný výpočet:

43% * 2,25 (čtyřlístek + event) = 96%

Nezpochybňuji tvůj výpočet. Myslím, že by se tato hra měla dát hrát selským rozumem. A tedy vždy platí, že 53 x 2 = 106. Podle tvého (prosím, neber si to osobně) výpočtu bych mohl říct, že těch 53% co mi svítilo poprvé "bylo vlastně jen 48%" = 96 / 2 (čytřlístek), nebo ne?

4

08.02.2018, 15:01

Původně jsem si taky myslel, že to tak fungje,logicky by to tak mělo být :) ...ale jde to, že 2-násobná šance na kování se vztahuje nejspíše k tomu úplnému základu bez eventu a ty různá bonusová navýšení úspěšnosti se sčítají, jak jsem psal výše...Zkoušel jsem si ještě nějak pohrát s malefikou a ty šance na úspěch vycházel podle mého výpočtu.

Ale nejlepší by bylo, kdyby se k tomu vyjádřil někdo povolanější....

5

08.02.2018, 18:16

samozrejme ze je to dobre.pokud mas sanci na ukovani 43% pak ti event prida 43x1,25 je 53,75 coz se zaokrouhluje dolu je 53%.k tomu za zlaty ctyřlistek ziskas 43% ze zakladu a mas vyslednych 96%.Proto tvych 106% je mylnych a spatne spocitanych

6

09.02.2018, 18:43

samozrejme ze je to dobre.pokud mas sanci na ukovani 43% pak ti event prida 43x1,25 je 53,75 coz se zaokrouhluje dolu je 53%.k tomu za zlaty ctyřlistek ziskas 43% ze zakladu a mas vyslednych 96%.Proto tvych 106% je mylnych a spatne spocitanych

A proc by to melo byt tak, jak pises ty? To, ze to vypocitas tak, aby to vyslo neznamena, ze to je spravne ;-) Nikde v pravidlech jsem to nenasel a proto jsem psal, ze to ma byt srozumitelne a hratelne selskym rozumem. Nebo vazne kazdou vec clovek musi hledat na foru (k tomuto problemu je jedna reakce) a neni k ni oficialni odpoved zadneho z adminu?
Pokud to ma byt 2nasobek ze zakladni sance na uspech, tak to tak ma byt napsano. To je proste cele.
Uz principu by to melo byt vsechno jasne. Kdyz si ted nasadim Reuv svetelny kostym, kde je Sila +3%, je to +3% z vycviceneho zakladu nebo z celkove sily? Ano je to z vycviceneho zakladu. Ale proc kdyz pouziji predmet Ampule sily +17, tak se tech +17 pripocte k celkove sile a nikoliv +17 k vycvicenemu zakladu? A proc, kdyz se vsechno pocita ze zakladu??? Protoze by to bylo ve finale vice - +25.
A o tohle mi jde. Jednou je to tak, a podruhe se to pocita jinak. A to ani nepremyslim nad tim, jestli +1 den Centurio je od 0:00, nebo od hodiny, kdy jsem ho aktivoval, nebo od 8:15 co zacinaji programovat programatori v Gameforge.

7

09.02.2018, 19:56

už se to řešilo někdy před rokem a půl a admin se k tomu vyjádřil - konkrétně tygricek78. Příště líp hledej.

citace od tygricek78 z 09.09.2016, 15:23
Podle mě je ta šance na ukování dobře, možná někde procento špatně kvůli zaokrouhlení. Nevím kde bereš jistotu, že by se měl násobit čtyřlístek s kostýmem. Čtyřlístek je 1,5 z té původní šance 55% (takže 27'% navíc) a kostým je 1,2 z té původní šance 55% (takže 11% navíc). Celé je to 55+27+11.

akorát použil výpočet s jiným čtyřlístkem a jinou šancí na úspěch, ale pokud máš v hlavě půl mozku a doma kalkulačku, tak si tam doplníš svoje čísla, a vyjde ti tvých 96% :crazy:

HOWGH

Příště bez urážení, jinak warn / Siringa
ZÁPADNÍ ALIANCE

8

10.02.2018, 11:21

odpovim tedy jeste jednou protoze jsi hledal vysvetleni.v teto hre se vse pocita ze zakladu at je to zaklad % pri kovani nebo vylepsovani veci nebo staty pri cviceni.nikdy se dane bonusy a vyhody nenasobi ale pouze scitaji.muze za to GF protoze tuhle hru takhle proste nastavili.pokud nepochopis ani tuhle odpoved tak ti nepomuze ani vyjadreni samotneho tvurce hry.lip uz ti to vysvetlit neumim.v mem vyjadreni vubec neslo o to ze bych mel mit nejakou pravdu ja ji opravdu nepotrebuju ale ty jsi byl ten kdo chtel vysvetlit jak to je mozne ze ti ruplo kovani.proto jsem ti to vysvetlil. 8) a pokud jak pises pouzivas selsky rozum tak jen misto nasobeni pouzivej scitani a hra se selskym rozumem da hrat presne podle tebe :thumbup:

9

10.02.2018, 16:48

Koval jsem zbraň. Využil jsem probíhajícího eventu, kdy je navýšena úspěšnost kovaní 1.25. Šance na úspěch byla 53%. Použil jsem zlatý čtyřlístek (2nasobný úspěch kování) a úkázalo se mi pouhých 96%. Neřešil jsem to, protože tam mohl být provedený výpočet bez eventového navýšení 1.25. Nicméně kování se nepovedlo i když šance na úspěch byla správných 106%.

Ono tam ještě záleží na tom co si měl na sobě za kostým. Pokud ten Boha RA tak to se počítá zase úplně jinak.
Hledal jsem k této problematice na zahraničních forech a něco jsem našel zde, to by mohlo trochu pomoci při výpočtech.

Citace

Pozor! Najmä pri používaní štvorlístka si treba uvedomiť, že jeho prírastok vychádza zo základnej šance na úspech, to ostatne platí pre všetky nástroje a rôzne bonusy. To znamená, že ak aktuálne prebieha nejaká akcia, ktorá túto šancu zvyšuje, prípadne má hráč na sebe nasadený kostým Žiarivá róba Ra, tak je nutné tieto okolnosti brať na zreteľ. Takže ak mám na sebe kostým Ra (čo zvyšuje šancu na úspešné kovanie 1,2 krát) a pri kovaní mi ukáže šancu 50%, pridaním zlatého štvorlístka to nebude 100% šanca na úspech! Prečo? Pretože:
1,2x bonus z 50% = 8% je za kostým a 42% tvorí základnú šancu na úspech. Čiže s použitím zlatého štvorlístka bude šanca 42 * 2 + 8 = 92%

Nejlepší by, bylo kdyby se udělaly vzorové příklady s různými kombinacemi a bylo by to snad vyřešeno.
Třeba to někde mají ještě lépe sepsané, ale najít to bude asi problém.
----------------------------------------------------------------------------------

10

21.02.2018, 10:55

odpovim tedy jeste jednou protoze jsi hledal vysvetleni.v teto hre se vse pocita ze zakladu at je to zaklad % pri kovani nebo vylepsovani veci nebo staty pri cviceni.nikdy se dane bonusy a vyhody nenasobi ale pouze scitaji.muze za to GF protoze tuhle hru takhle proste nastavili.pokud nepochopis ani tuhle odpoved tak ti nepomuze ani vyjadreni samotneho tvurce hry.lip uz ti to vysvetlit neumim.v mem vyjadreni vubec neslo o to ze bych mel mit nejakou pravdu ja ji opravdu nepotrebuju ale ty jsi byl ten kdo chtel vysvetlit jak to je mozne ze ti ruplo kovani.proto jsem ti to vysvetlil. 8) a pokud jak pises pouzivas selsky rozum tak jen misto nasobeni pouzivej scitani a hra se selskym rozumem da hrat presne podle tebe :thumbup:

Podivej, uz na konci prvni vety me reakce na tvuj prispevek byl mrkajici smajlik. A pokud sis ho precetl az do konce, tak by ses docetl, ze se mi nelibi, ze se to jednou pocita tak a jednou jinak. Rekni mi, proc mi musis napsat "pokud nepochopis ani tuhle odpoved tak ti nepomuze ani vyjadreni samotneho tvurce". Ja jsem tvoje vyjadreni pochopil ale nerozumim tomu, proc ta hra nema porad stejny princip. A my jako hraci bychom meli trvat na tom, aby ta hra byla srozumitelne hratelna a to co je psano, aby nebylo zavadejici.
Uvedl jsem konkretni argumenty, ze se v teto hre pocitaji veci i jinak nez ze zakladu. To je cele.
A klidne mi muzes vysvetlit, proc mam v eventu 54 vyprav, misto 48, viz. printscreen. Mam centurio + event = 36 vyprav + pakt 12 vyprav (printscreen s popisem paktu), to asi neni 54, vid?
„sabath0n“ přiložil následující obrázek:
  • gladiatus_vypravy.jpg

Podobná vlákna