Nejsi přihlášen/a.

Ahoj, vítej na Gladiatus.cz. Pokud jsi tu poprvé, koukni na Nápovědu. Dozvíš se tam vše potřebné. Abys využil vše co nabízíme, je nutné se registrovat. Za tímto účelem použij registrační formulář, nebo si přečti více informací o registraci. Pokud už jsi registrován, zkus se přihlásit.

1

26.02.2014, 18:41

Databáze Glad prefixů a suffixů + vytváření tooltipů

Ahoj,

původně jsem chtěl jen přidat komentář do starého vlákna, ale Fórum se mě zeptalo, jestli nechci zvážit založení nového vlákna, tak jsem to zvážil. :-)

A teď k věci:
Kdysi dávno jsem tu založil vlákno o webu s databází prefixů a suffixů Gladiatu. Na začátek bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přispívání nových věcí. Sice tam ještě není kompletně vše, ale je tam toho dost.
Je tam toho dost pro to, abych vytvořil generátor tooltipů. Tooltip je takový ten rámeček, který zobrazuje text, když např. přejedete myší přes předmět (zobrazí vám jeho vlastnosti). Snažil jsem se generátor udělat tak, aby to bylo co nejpodobnější tomu, jak to vypadá přímo ve hře.

Adresu webu najdete zde: http://glad-predmety.8u.cz/

Na web jsem přidal registraci a přihlášení. To je kvůli tooltipům, které budete zakládat na svém účtu a budete moct nastavit jejich viditelnost (viz dále).

Jak generátor funguje
Dejme tomu, že jsem již registrován jako "Magnus". Přihlásím se a v levém menu se mi objeví pár dalších odkazů:

Cílem bylo, aby si uživatel mohl tooltipy třídit. K tomu slouží kategorie.

Pro vytvoření nové kategorie stačí pouze zadat její název (nesmíte mít dva stejné) a viditelnost. Viditelnosti jsou tři druhy:
  • Veřejná - tuto kategorii si mohou zobrazit všichni, kdo znají URL adresu.
  • Soukromá - tuto kategorii si může zobrazit pouze autor.
  • Pro určité uživatele - seznam uživatelů autor napíše do textového pole. Jednotlivá jména se oddělují čárkou. Tento typ viditelnosti je vhodný, když např. prodáváte nějaké předměty gildě - jednoduše vypíšete hráče, kteří jsou s vámi v gildě (pochopitelně musí mít registrovaný účet).

Pro ukázku založím veřejnou kategorii s názvem "Veřejná".

Nyní si můžeme vytvořit samotný tooltip.
Kdybyste museli zadávat všechny vlastnosti ručně, bylo by to prakticky k ničemu. Chtěl jsem využít uložených prefixů a suffixů, naházel tam předměty a do formuláře stačí zadat (téměř) pouze název předmětu. Všechny vlastnosti se automaticky vyhledají a doplní.
Jediné, co generátor neumí spočítat, je poškození a zbroj u předmětu - to protože nevím, podle jakého vzorce se to počítá.
Můžete tam přidat i zdokonalení, kvalitu předmětu, cenu, duševní pouto a nějaký doplňující text.
Vyberete, do které kategorie se má tooltip uložit a to je vše.

Jediné povinné pole je Název předmětu a kategorie.

Pro ukázku vytvořím tooltip s Talethovou sekerou konfliktu.

Nyní si můžeme tooltip prohlédnout v dané kategorii, kterou si zvolíme.

Stránka se automaticky přesměruje na přehled všech tooltipů.

Jako autor tooltipu ho mohu upravit a smazat.
Mazání snad ukazovat nemusím. Prostě kliknu na odkaz a tooltip je pryč. :-)
Úprava vypadá prakticky stejně jako vytvoření.

Pro ukázku jsem upravil poškození (které se bohužel nedokáže spočítat automaticky) a kvalitu na růzovou.

Stejně tak jako upravovat a mazat tooltipy mohu upravit a smazat kategorii.

Pokud smažu kategorii, automaticky se smažou všechny tooltipy, které k ní patří.
Úprava kategorie vypadá prakticky stejně jako její vytvoření.

Pro ukázku jsem změnil viditelnost na "Soukromá". Pokud se nyní kdokoliv jiný pokusí kategorii zobrazit, dostane akorát error text.

Tak a to je prakticky vše. Není tam toho nijak moc, ale práce to zabralo docela dost. :-D

Ještě to neumí počítat s předměty, které jsou bez prefixu/suffixu, ale jsou level třeba 7 (přidávají +2 nějaké vlastnosti). Předpokládám ale, že takových věcí se bude chtít vytvořit jen minimum.

Budu rád, když mi napíšete nějakou připomínku, kritiku, co zlepšit, ... hodlám tam něco ještě přidat, ale nevím, jak na tom budu s časem a vůbec, jak se mi bude a nebude chtít.
Také doufám, že není v zahraničí nic o moc lepšího, abych to nedělal úplně zbytečně. :-)

Díky

Edit: A prosím, abyste nikdo nevytvářel nějaké své předměty, abyste si udělali "hustej" tooltip. Pokud to někdo bude chtít, můžu to tam časem přidat pro jednotlivé uživatele...
Databáze prefixů a suffixů + vytváření vlastních tooltipů

http://glad-predmety.8u.cz

Pro jakékoliv dotazy využijte PM, nebo pište na mail konema12it@sps-prosek.cz.

Seznam nejlepších a nejhorších kombinací prefixů a suffixů ve hře pro jednotlivé atributy:
Nejlepší - http://goo.gl/2OPWEv
Nejhorší - http://goo.gl/HGHJeu

Tento příspěvek byl 2krát upraven, naposledy od uživatele "pavelco1998" (26.02.2014, 19:09)